רחוב רוז׳נסקי 18 ראשל״צ 03-6887373

הפסיכולוגיה של הצבעים – בעיצוב פנים

האם שאלתם את עצמכם פעם מדוע אתם מרגישים כה נמרצים ומלאי חיים כשאתם נמצאים בחדר שגווניו אדומים או כל כך שלווים ורגועים כשאתם בחדר שצבעיו ניטרליים? התחושות שלכם עשויות להיות מושפעות מהצבעים עצמם, שכן לצבעים יש השפעה פסיכולוגית על הרגשות שלנו.

בתחומי השיווק והמיתוג נעשה שימוש נרחב בפסיכולוגיה של הצבעים, אבל זהו גם כלי רב עוצמה כשמדובר בעיצוב פנים, שכן לצבע ישנה השפעה על האווירה יותר מכל משתנה אחר. גוונים שונים יכולים לעורר רגשות שונים ולכן כאשר מגיע הדיון הנוגע לבחירת צבעים עבור הבית, המפתח להצלחה הוא לחשוב ראשית כל מהי האווירה אותה מעוניינים ליצור בחלל ואז להבין אילו גוונים יעזרו להשיג זאת.

מהו הצבע המועדף עליכם?

שימוש בצבע אינו מיועד לבעלי לב חלש, אבל היכולת שלו ליצור חוויה ייחודית ומיוחדת במינה הופכת את הצבע לאחד הכלים החשובים ביותר בעיצוב פנים. אנשים מגיבים לשימוש בצבעים באופן אינטואיטיבי ויכולים לעורר המון רגשות החל בהרפיה ורגיעה ועד התעוררות ותשוקה. בין אם המטרה היא להוסיף נגיעות צבע מפעם לפעם ובין אם להשתמש בצבע בכל החלל מלמעלה למטה, חשוב להבין מהן ההשפעות הפסיכולוגיות של הצבע בו בוחרים להשתמש עבור עיצוב הבית.

כחול
כחול הוא ללא ספק אחד הצבעים החזקים ביותר על הספקטרום. גוונים כהים עמוקים ונועזים של כחול מעולים לשיפור הביטחון העצמי וקשורים לערכים כמו נאמנות, אמון, שלום והצלחה. הגוונים הבהירים מצליחים להחדיר בבית תחושות של רוגע ושלווה, מה שהופך אותם לנהדרים בחדרי שינה, חדרי אמבטיה ומרחבים בהם רוצים להירגע.

אפור
אפור הוא מסוג הצבעים שיכולים להתאים לסוגי אישיות שונים. בפסיכולוגיה של הצבע, גוון זה נחשב למשפיע על תפיסת הביטחון העצמי, האינטליגנציה והסולידיות. אפור יהיה בחירה אידיאלית גם אם רוצים לעורר תחושות רוגע ושלמות ולכן מתאים במיוחד לבתים של משפחות עם ילדים קטנים ונרגשים. כמו בכל צבע, התוצאות תלויות באופן השימוש בגוון. הגוון יכול להיות רך, עדין ובטוח או מודגש ודומיננטי.

אדום
הצבע האדום מוכר כאחד הצבעים הדרמטיים ביותר בקלמר ואחד המפתים ביותר כאשר מדובר ברגשות מעוררים. הוא לעיתים קרובות מקושר עם רגשות כמו תשוקה, התרגשות, אנרגיה, אמביציה, אקטיביות, כוח רצון ועוד. כתוצאה מכך הבחירה באדום תהיה מאוד פרודוקטיבית בחללים יצירתיים או בחללי עבודה כמו משרדים.

שחור
בכל תחומי החיים שחור הוא הצבע "הבטוח" ואנו "בורחים" אליו כאשר לא יודעים מה ללבוש, או איזה צבע לבחור. הניטרליות של השחור משווה לו איכות בטוחה והינו בחירה שאי אפשר להיכשל אתה. הוא מאוד מלוטש, מציע מידה רבה של תחכום וכאשר נעשה בו שימוש נכון יכול לשדר עוצמה, דרמה ומסתורין. בנוסף, השחור מציע נגיעה עכשווית למרחבים שונים, מודרניים ומסורתיים.

סגול
בפסיכולוגיה של הצבעים סגול מזוהה עם שפע רגשות נפלאים מעומק ויצירתיות ועד פנטזיה ואצילות. צבע זה נראה נהדר במרחבים נשיים אבל גרסאות עמוקות של הגוון יכולות גם להיות גבריות להפליא. הסגול נושא קסם מלכותי ומציע גם יוקרה, המאפשר לו להביא נוכחות אמיתית לחלל. ניתן להשתמש בו לחדרי הלבשה או לתת לו להשתלט על הכניסה לבית כדי להרשים את האורחים בהזדמנות הראשונה.

כל צבע מעורר תחושות שונות וישנם עוד המון צבעים שכדאי להכיר לעומק, על מנת לעצב את הבית וליצור את האווירה הרצויה בכל חלל וחלל.

By |2019-07-23T07:37:47+00:00יוני 30th, 2015|Commercial, Concepts, Landscapes|0 Comments
דילוג לתוכן