רחוב רוז׳נסקי 18 ראשל״צ 03-6887373

על עיצוב מחדש והחשיבות של רהיטים

בין אם אתם מקצוענים, מנוסים או סתם חובבי עיצוב מתחילים, כדאי שתכירו את החשיבות של הרהיטים בעיצוב הבית – אנחנו כמומחים בתחום בחרנו להדגיש כמה נקודות חשובות:

הרהיטים מגדירים את הפונקציה של החלל

חידון מהיר: מהם הרהיטים הנדרשים לעצב חדר שינה? ומה עם פינת אוכל? אין ספק כי לא צריך לחשוב יותר מדי על מנת לענות על כל אחת משאלות אלו. הסיבה לכך היא שהרהיטים מספקים לנו מידע חיוני על החלל בו הם נמצאים.

כאשר בוחרים את פריטי הריהוט שישתלבו בתוך פרויקט העיצוב החדש יש לשאול ראשית כל, כיצד עתידים להשתמש בחלל. התשובה לשאלה זו תכתיב אילו רהיטים יהיו הכרחיים. לדוגמה, כשמעצבים חדר שאמור להכיל הרבה אורחים יהיה צורך במקומות ישיבה רבים. עם זאת, אם המטרה היא ליצור מרחב יותר יצרני ויצירתי יש לשלב שולחנות מרובעים בחלל שיעזרו להשלים משימות חשובות.

זכרו, רהיטים נחשבים לנקודת מוקד מרכזית ועיקרית בכל חלל, יש להשתמש בהם בתבונה. בחרו רהיט אשר משרת מטרה ומגדיר בבירור את הפונקציה של החדר ורכזו את העיצוב סביבו. סדרו את הרהיטים בצורה כזו שהעין תמשך תמיד לאותה הנקודה.

הריהוט מכתיב את הזרימה בחלל

בנוסף לכך שהם מסייעים להגדיר את הפונקציה של החלל, הרהיטים גם משפיעים על הזרימה בו. כל מי שהיה נוכח בחייו בחדר צפוף יוכל להעיד על חשיבות השארת מרחב נשימה, הכמות הנכונה של מרחב מבחינה ויזואלית ופיזית. כדי לוודא שאתם אכן משאירים מספיק מקום עקבו אחר הכללים הבאים:

• השאירו מספיק מקום לעמידה בין מקומות הישיבה לבין השולחנות
• הרחיקו רהיטים מהקירות
• סדרו מקומות ישיבה בקבוצות בכדי להקל על השיח
• "שברו" חללים גדולים באמצעות יצירת אזורי אירוח מוגדרים
• הקפידו על זרימה מסביב לאזורי הישיבה

לרהיטים יש משקל, גם מבחינה חזותית

כאשר חושבים על כך לעומק נדמה שמדובר בנושא מורכב, אך בפועל אתם בוודאי מבינים למה הכוונה במשקל חזותי, שכן ישנם רהיטים שנראים כבדים ומסיביים יותר מאחרים. כמו כן המשקל שלהם מאפשר לסדר אותם בצורה מאוזנת בחלל, כך שצד אחד לא ירגיש יותר "כבד" מאחרים.

אם אתם מתמודדים עם רהיטים מכל הגדלים והסוגים, הזיזו אותם ברחבי החדר, שלבו בין רהיטים גדולים וכבדים לקטנים וקלילים וכך תוכלו להשפיע על נקודת המוקד החזותית. לשם כך יש לכם כלי עבודה מושלם וחינמי: העיניים שלכם. כאשר מצאתם סידור ש"עובד" קחו רגע, צעדו לאחור והביטו על החדר כמכלול. שינוי קטן בפרספקטיבה יוכל לעזור לכם לראות את התמונה הגדולה ולהבין אם ישנן התאמות שיש לעשות כדי לשיפור האיזון בחדר.

אין ספק שלרהיטים תפקיד חשוב בעיצוב החדר ולכן עליהם להיות בראש סדר העדיפויות בכל פרויקט עיצוב פנים. כמו כן, חשוב לבחור רהיטים איכותיים התואמים את סגנון ואורח החיים.

By |2019-07-23T07:35:12+00:00יוני 30th, 2015|Commercial, Concepts, Landscapes|0 Comments
דילוג לתוכן